FAN1086S25X
FAN1086S25X Fairchild Semiconductor
FAIRS29506-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-4
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 25°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 10961 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 650
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAN1086S25X Fairchild Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 25°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote FAN1086S25X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 10961 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
FAN1086S25X FAN1086S25X Hersteller : onsemi FAN1086.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7.5V
Number of Regulators: 1
PSRR: 72dB (120Hz)
Produkt ist nicht verfügbar
FAN1086S25X FAN1086S25X Hersteller : onsemi / Fairchild fan1086-1192086.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A 2.5V LDO Volt