Produkte > ONSEMI > FAN1086S285X
FAN1086S285X
FAN1086S285X onsemi
FAN1086.pdf
Hersteller: onsemi
Description: IC REG LIN 2.85V 1.5A SOT223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: 25°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAN1086S285X onsemi
Description: IC REG LIN 2.85V 1.5A SOT223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: 25°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote FAN1086S285X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FAN1086S285X FAN1086S285X Hersteller : onsemi / Fairchild fan1086-1192086.pdf LDO Voltage Regulators 1.5A Adjustable Low Dropout Voltage Regulator (LDO)