FAN1616AD33X
FAN1616AD33X Fairchild Semiconductor
FAIRS18473-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA DPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 18V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Obsolete
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 8239 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 666
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAN1616AD33X Fairchild Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA DPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 18V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Obsolete, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.