Produkte > ON SEMICONDUCTOR > FAN53611AUC115X
FAN53611AUC115X
FAN53611AUC115X ON Semiconductor
fan53611-d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.15V 1A 6-Pin WLCSP T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 728
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAN53611AUC115X ON Semiconductor
Description: IC REG BUCK 1.15V 1A 6WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 6MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-WLCSP (1.23x0.88), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.15V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FAN53611AUC115X FAN53611AUC115X Hersteller : ON Semiconductor fan53611-d.pdf Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.15V 1A 6-Pin WLCSP T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 210
FAN53611AUC115X FAN53611AUC115X Hersteller : onsemi / Fairchild FAN53611_D-1805108.pdf Switching Voltage Regulators DC/DC 6MHZ BUCK 1A
Mindestbestellmenge: 3
FAN53611AUC115X FAN53611AUC115X Hersteller : onsemi FAN53611-D.PDF Description: IC REG BUCK 1.15V 1A 6WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-UFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 6MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-WLCSP (1.23x0.88)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.15V