FAN5361UMP15X
FAN5361UMP15X Fairchild Semiconductor
FAIR-S-A0001814488-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: SWITCHING REGULATOR, VOLTAGE-MOD
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 6MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-UMLP (2x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Part Status: Active
auf Bestellung 34212 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 554
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAN5361UMP15X Fairchild Semiconductor
Description: SWITCHING REGULATOR, VOLTAGE-MOD, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 6MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-UMLP (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FAN5361UMP15X FAN5361UMP15X Hersteller : onsemi / Fairchild FAN5361_D-2311348.pdf Switching Voltage Regulators 6MHz, 600mA Sync Buck Regulator