Produkte > ONSEMI > FCH085N80-F155
FCH085N80-F155
FCH085N80-F155 onsemi
fch085n80_f155-d.pdf
Hersteller: onsemi
Description: MOSFET N-CH 800V 46A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 46A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 23A, 10V
Power Dissipation (Max): 446W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 4.6mA
Supplier Device Package: TO-247-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 800 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 255 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 10825 pF @ 100 V
auf Bestellung 437 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCH085N80-F155 onsemi
Description: MOSFET N-CH 800V 46A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 46A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 23A, 10V, Power Dissipation (Max): 446W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 4.6mA, Supplier Device Package: TO-247-3, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 800 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 255 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 10825 pF @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCH085N80-F155 FCH085N80-F155 Hersteller : onsemi / Fairchild FCH085N80_F155-D.PDF MOSFETs SuperFET2 800V
auf Bestellung 394 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FCH085N80-F155 Hersteller : ON Semiconductor fch085n80_f155-d.pdf
auf Bestellung 415 Stücke:
FCH085N80-F155 FCH085N80-F155 Hersteller : ON Semiconductor fch085n80_f155-d.pdf Trans MOSFET N-CH 800V 46A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Produkt ist nicht verfügbar