FCN1206A102J-H2
FCN1206A102J-H2 Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 5% 100VDC 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 1000 pF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN1206A102J-H2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 5% 100VDC 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 1000 pF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN1206A102J-H2 FCN1206A102J-H2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCN.pdf Description: CAP FILM 1000PF 5% 100VDC 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 7245 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
FCN1206A102J-H2 FCN1206A102J-H2 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) FCN-3081697.pdf Film Capacitors 0.001uF 100V
auf Bestellung 970 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
FCN1206A102J-H2 FCN1206A102J-H2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN.pdf Film Capacitors 0.001uF 100V