FCN1913A473K-E2
FCN1913A473K-E2 Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC 1913
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1913 (4833 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
auf Bestellung 396 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN1913A473K-E2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC 1913, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 1913 (4833 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm).
Weitere Produktangebote FCN1913A473K-E2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN1913A473K-E2 FCN1913A473K-E2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCN.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC 1913
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
FCN1913A473K-E2 FCN1913A473K-E2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN-13089.pdf Film Capacitors 0.047uF 100Volts