FCN2416A104K-D1
FCN2416A104K-D1 Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2416
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2416 (6041 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.189" L x 0.236" W (4.80mm x 6.00mm)
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2416A104K-D1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2416, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2416 (6041 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.189" L x 0.236" W (4.80mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN2416A104K-D1 FCN2416A104K-D1 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCN.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2416
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
FCN2416A104K-D1 Hersteller : CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK FCN.pdf Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - FCN2416A104K-D1 - FILM CAPACITORS 0.1UF 100V
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
FCN2416A104K-D1 FCN2416A104K-D1 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN-13089.pdf Film Capacitors 0.1uF 100Volts