FCN2420G273J-B CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
FCN.pdf
Hersteller: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
Description: CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK - FCN2420G273J-B - FILM CAPACITORS 0.027UF 400V
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2420G273J-B CORNELL DUBILIER / PARTNER STOCK
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2420, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2420 (6050 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.130" (3.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote FCN2420G273J-B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN2420G273J-B FCN2420G273J-B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCN.pdf Description: CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2420
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2420 (6050 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.130" (3.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
Produkt ist nicht verfügbar
FCN2420G273J-B FCN2420G273J-B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN.pdf Film Capacitors 0.027uF 400V