FCN2820G473J-Z
FCN2820G473J-Z Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC 2820
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2820 (7150 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.280" L x 0.197" W (7.10mm x 5.00mm)
auf Bestellung 346 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2820G473J-Z Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC 2820, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2820 (7150 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.280" L x 0.197" W (7.10mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote FCN2820G473J-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN2820G473J-Z FCN2820G473J-Z Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCN.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC 2820
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
FCN2820G473J-Z FCN2820G473J-Z Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN.pdf Film Capacitors 0.047uF 400V