FCP0603C272J-K1
FCP0603C272J-K1 Cornell Dubilier Knowles
FCP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2700PF 5% 16VDC 0603
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 pF
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP0603C272J-K1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2700PF 5% 16VDC 0603, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 16V, Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 pF, Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP0603C272J-K1 FCP0603C272J-K1 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0008259870_1-2540080.pdf Film Capacitors 0.0027uF 16V
auf Bestellung 3400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
FCP0603C272J-K1 FCP0603C272J-K1 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCP.pdf Description: CAP FILM 2700PF 5% 16VDC 0603
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - DC: 16V
Part Status: Active
Capacitance: 2700 pF