FCP0805H222G-J1
FCP0805H222G-J1 Knowles / Illinois Capacitor
FCP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.0022uF 50V 2%
auf Bestellung 823 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP0805H222G-J1 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2200PF 2% 50VDC 0805, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.043" (1.09mm), Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP0805H222G-J1 FCP0805H222G-J1 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCP.pdf Description: CAP FILM 2200PF 2% 50VDC 0805
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.043" (1.09mm)
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
auf Bestellung 1747 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Voltage Rating - DC: 50V
Capacitance: 2200 pF