Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > FCP0805H471G-J1
FCP0805H471G-J1
FCP0805H471G-J1 Cornell Dubilier - CDE
FCP-3081701.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.47nF 50V 2%
auf Bestellung 1764 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP0805H471G-J1 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 470PF 2% 50VDC 0805, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.043" (1.09mm), Capacitance: 470 pF, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP0805H471G-J1 FCP0805H471G-J1 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor FCP.pdf Film Capacitors 0.47nF 50V 2%
auf Bestellung 920 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
FCP0805H471G-J1 FCP0805H471G-J1 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCP.pdf Description: CAP FILM 470PF 2% 50VDC 0805
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.043" (1.09mm)
Capacitance: 470 pF
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
auf Bestellung 2490 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage Rating - DC: 50V
Capacitance: 470 pF