Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > FCP1206C473G-H3
FCP1206C473G-H3
FCP1206C473G-H3 Cornell Dubilier - CDE
FCP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.047uF 16V 2%
auf Bestellung 1102 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP1206C473G-H3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.047UF 2% 16VDC 1206, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 16V, Height - Seated (Max): 0.067" (1.70mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP1206C473G-H3 FCP1206C473G-H3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCP.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 2% 16VDC 1206
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC: 16V
Height - Seated (Max): 0.067" (1.70mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Voltage Rating - DC: 16V
Capacitance: 0.047 µF