FCP1210H273G-G2
FCP1210H273G-G2 Cornell Dubilier Knowles
FCP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.067" (1.70mm)
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP1210H273G-G2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.067" (1.70mm), Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP1210H273G-G2 FCP1210H273G-G2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCP.pdf Description: CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Voltage Rating - DC: 50V
Capacitance: 0.027 µF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
FCP1210H273G-G2 FCP1210H273G-G2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCP-13353.pdf Film Capacitors 0.027uF 50V 2%