FCP2416H224J-D4
FCP2416H224J-D4 Knowles / Illinois Capacitor
FCP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.22uF 50V 5%
auf Bestellung 1989 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCP2416H224J-D4 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC 2416, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 2416 (6041 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCP2416H224J-D4 FCP2416H224J-D4 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCP.pdf Film Capacitors 0.22uF 50V 5%
auf Bestellung 1989 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FCP2416H224J-D4 FCP2416H224J-D4 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles FCP.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC 2416
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2416 (6041 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - DC: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF