Produkte > ONSEMI > FDP032N08-F102
FDP032N08-F102
FDP032N08-F102 ONSEMI
FDP032N08-D.pdf
Hersteller: ONSEMI
Description: ONSEMI - FDP032N08-F102 - MOSFET'S - SINGLE
SVHC: No SVHC (08-Jul-2021)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDP032N08-F102 ONSEMI
Description: MOSFET N-CHANNEL 75V 120A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.2mOhm @ 75A, 10V, Power Dissipation (Max): 375W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 220 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 15160 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FDP032N08-F102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FDP032N08-F102 FDP032N08-F102 Hersteller : onsemi fdp032n08-d.pdf Description: MOSFET N-CHANNEL 75V 120A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.2mOhm @ 75A, 10V
Power Dissipation (Max): 375W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 220 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 15160 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
FDP032N08-F102 FDP032N08-F102 Hersteller : onsemi / Fairchild FDP032N08_D-2312958.pdf MOSFET PT3 MV 75V 3.2mohm for Delta