Produkte > EBM-PAPST INC. > FE1Q-115-060-01
FE1Q-115-060-01
FE1Q-115-060-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: BLOWER
Packaging: Bulk
Power (Watts): 32.00W
Features: Capacitor
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Rectangular - 500mm L x 163mm H
Bearing Type: Ball
Air Flow: 215.0 CFM (6.02m³/min)
Width: 88.00mm
Operating Temperature: 140°F (60°C)
Termination: Terminal Block
Approval Agency: CE, UL
Fan Type: Blower, Cross Flow
Noise: 55.0dB(A)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FE1Q-115-060-01 ebm-papst Inc.
Description: BLOWER, Packaging: Bulk, Power (Watts): 32.00W, Features: Capacitor, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Rectangular - 500mm L x 163mm H, Bearing Type: Ball, Air Flow: 215.0 CFM (6.02m³/min), Width: 88.00mm, Operating Temperature: 140°F (60°C), Termination: Terminal Block, Approval Agency: CE, UL, Fan Type: Blower, Cross Flow, Noise: 55.0dB(A).
Weitere Produktangebote FE1Q-115-060-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FE1Q-115-060-01 FE1Q-115-060-01 Hersteller : ebm-papst FE1Q060-276559.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC CrossFlow Blower, 409mm, 115VAC, 215CFM, 32W, 55dBA, Ball Bearing, Grill