Produkte > EBM-PAPST INC. > FE1Q-230-060-03
FE1Q-230-060-03 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: BLOWER
Packaging: Bulk
Power (Watts): 38.00W
Features: Capacitor
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Rectangular - 471mm L x 163mm H
Bearing Type: Ball
Air Flow: 200.0 CFM (5.60m³/min)
Width: 88.00mm
Operating Temperature: 140°F (60°C)
Termination: Terminal Block
Approval Agency: CE, UL
Fan Type: Blower, Cross Flow
Noise: 56.0dB(A)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FE1Q-230-060-03 ebm-papst Inc.
Description: BLOWER, Packaging: Bulk, Power (Watts): 38.00W, Features: Capacitor, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Rectangular - 471mm L x 163mm H, Bearing Type: Ball, Air Flow: 200.0 CFM (5.60m³/min), Width: 88.00mm, Operating Temperature: 140°F (60°C), Termination: Terminal Block, Approval Agency: CE, UL, Fan Type: Blower, Cross Flow, Noise: 56.0dB(A).
Weitere Produktangebote FE1Q-230-060-03
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FE1Q-230-060-03 FE1Q-230-060-03 Hersteller : ebm-papst FE1Q060-276559.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC CrossFlow Blower, 380mm, 230VAC, 188/200CFM, 29/38W, 54/56dBA, Ball Bearing