Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF150R17ME3GBOSA1
FF150R17ME3GBOSA1
FF150R17ME3GBOSA1 Infineon Technologies
Infineon-FF150R17ME3G-DS-v02_01-en_de.pdf?fileId=db3a30431441fb5d0114502cbb65039c
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1700V 240A 1050W
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 240 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 1050 W
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13.5 nF @ 25 V
auf Bestellung 866 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF150R17ME3GBOSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1700V 240A 1050W, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: 2 Independent, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 240 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 1050 W, Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13.5 nF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FF150R17ME3GBOSA1 FF150R17ME3GBOSA1 Hersteller : Infineon Technologies 144ds_ff150r17me3g_2_1.pdffolderiddb3a3043139a1bac0113b4bd91b70542fi.pdf Trans IGBT Module N-CH 1700V 240A 1050W 11-Pin ECONOD-3 Tray
auf Bestellung 707 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 146 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke:
auf Bestellung 10 Stücke:
FF150R17ME3GBOSA1 FF150R17ME3GBOSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FF150R17ME3G-DS-v02_01-en_de.pdf?fileId=db3a30431441fb5d0114502cbb65039c Description: IGBT MOD 1700V 240A 1050W
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Power - Max: 1050 W