Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF225R17ME4B11BOSA1
FF225R17ME4B11BOSA1
FF225R17ME4B11BOSA1 Infineon Technologies
infineon-ff225r17me4_b11-datasheet-v01_10-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans IGBT Module N-CH 1700V 225A 1500W 11-Pin ECONOD-4 Tray
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF225R17ME4B11BOSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1700V 340A 1500W, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: 2 Independent, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 225A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 340 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 1500 W, Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 18.5 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FF225R17ME4B11BOSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FF225R17ME4B11BOSA1 FF225R17ME4B11BOSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FF225R17ME4_B11-DS-v02_01-en_de.pdf?fileId=db3a30432fbc32ee012fbf631bc73a55 Description: IGBT MOD 1700V 340A 1500W
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 225A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 340 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 1500 W
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 18.5 nF @ 25 V