Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF225R65T3E3P3BPMA1
FF225R65T3E3P3BPMA1 Infineon Technologies
infineon-ff225r65t3e3-datasheet-v01_11-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
IGBT Module Trench Field Stop
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF225R65T3E3P3BPMA1 Infineon Technologies
Description: IHV IHM T XHP 3 3-6 5K AG-XHP3K6, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: 2 Independent, Operating Temperature: 125°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.4V @ 15V, 225A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: AG-XHP3K65, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 225 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 5900 V, Power - Max: 1000 W, Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 65.6 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FF225R65T3E3P3BPMA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: 2 Independent
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.4V @ 15V, 225A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: AG-XHP3K65
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 225 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 5900 V
Power - Max: 1000 W
Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 65.6 nF @ 25 V