Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF300R12KE3B2HOSA1
FF300R12KE3B2HOSA1
FF300R12KE3B2HOSA1 Infineon Technologies
Infineon-FF300R12KE3-DS-v03_02-en_cn.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1200V 440A 1450W MOD
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 300A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 440 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 1450 W
Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 21 nF @ 25 V
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF300R12KE3B2HOSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1200V 440A 1450W MOD, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 300A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 440 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 1450 W, Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 21 nF @ 25 V.