Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF300R12ME4PB11BPSA1
FF300R12ME4PB11BPSA1
FF300R12ME4PB11BPSA1 Infineon Technologies
infineonff300r12me4pb11datasheetv0110en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
High Reliability IGBT Modules IC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF300R12ME4PB11BPSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1200V 600A 20MW, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 300A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 600 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 18.5 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FF300R12ME4PB11BPSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FF300R12ME4PB11BPSA1 FF300R12ME4PB11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FF300R12ME4P_B11-DS-v03_00-EN.pdf?fileId=5546d4625b10283a015b1ee9413f0154 Description: IGBT MOD 1200V 600A 20MW
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 300A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 600 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 18.5 nF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
FF300R12ME4PB11BPSA1 FF300R12ME4PB11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FF300R12ME4P_B11-DataSheet-v01_10-JA.pdf IGBT Modules 1200 V, 300 A dual IGBT module