Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF300R17ME4PB11BPSA1
FF300R17ME4PB11BPSA1
FF300R17ME4PB11BPSA1 Infineon Technologies
Infineon-FF300R17ME4P_B11-DS-v03_00-EN.pdf?fileId=5546d4625b10283a015b195ecd4b4a27
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1700V 600A 20MW
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 300A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 600 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 20 mW
Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 24.5 nF @ 25 V
auf Bestellung 377 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF300R17ME4PB11BPSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1700V 600A 20MW, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 300A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 600 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 20 mW, Current - Collector Cutoff (Max): 3 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 24.5 nF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 342 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 4 Stücke:
auf Bestellung 10 Stücke:
FF300R17ME4PB11BPSA1 FF300R17ME4PB11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon_FF300R17ME4P_B11_DS_v03_00_EN.pdf IGBTs 1700 V, 300 A dual IGBT module
auf Bestellung 1 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
FF300R17ME4PB11BPSA1 FF300R17ME4PB11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FF300R17ME4P_B11-DS-v03_00-EN.pdf?fileId=5546d4625b10283a015b195ecd4b4a27 Description: IGBT MOD 1700V 600A 20MW
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Power - Max: 20 mW