Produkte > LEMO > FFG.0B.305.CLAD42Z
FFG.0B.305.CLAD42Z
FFG.0B.305.CLAD42Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFG.0B.305.CLAD42Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bag
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup