FFH60UP60S
FFH60UP60S onsemi / Fairchild
FFH60UP60S_D-2313013.pdf
Hersteller: onsemi / Fairchild
Rectifiers 600V, 60A, Ultrafast
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFH60UP60S onsemi / Fairchild
Description: DIODE GEN PURP 600V 60A TO247-2, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 80 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247-2, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote FFH60UP60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFH60UP60S
Produktcode: 169197
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
ffh60up60s-d.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Gleichrichter- und Schaltdioden
Produkt ist nicht verfügbar
FFH60UP60S Hersteller : ONS/FAI FFH60UP60S.pdf Ultrafast 60A 600V TO-247-2PIN Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
FFH60UP60S FFH60UP60S Hersteller : onsemi ffh60up60s-d.pdf Description: DIODE GEN PURP 600V 60A TO247-2
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 80 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247-2
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V