Produkte > SAMTEC INC. > FFSD-03-D-03.94-01
FFSD-03-D-03.94-01
FFSD-03-D-03.94-01 Samtec Inc.
ffsd.pdf
Hersteller: Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Socket
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.328' (100.00mm, 3.94")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-03-D-03.94-01 Samtec Inc.
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 100mm, Contact material: beryllium copper, Insulation colour: grey, Cable/adapter structure: both sides; IDC socket, Shield structure: unshielded, Manufacturer series: Tiger Eye™, Contact plating: gold-plated, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Plating thickness: 10µm, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Cable length: 0.1m, Number of pins: 2x 6, Cable length - inch: 3.94", Number of cores: 6, Cable structure: 6x30AWG, Core diameter: 30AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFSD-03-D-03.94-01 FFSD-03-D-03.94-01 Hersteller : SAMTEC ffsd.pdf ffsd-mkt.pdf Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 100mm
Contact material: beryllium copper
Insulation colour: grey
Cable/adapter structure: both sides; IDC socket
Shield structure: unshielded
Manufacturer series: Tiger Eye™
Contact plating: gold-plated
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Plating thickness: 10µm
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Cable length: 0.1m
Number of pins: 2x 6
Cable length - inch: 3.94"
Number of cores: 6
Cable structure: 6x30AWG
Core diameter: 30AWG
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
FFSD-03-D-03.94-01 FFSD-03-D-03.94-01 Hersteller : SAMTEC SAMI-S-A0003128271-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: SAMTEC - FFSD-03-D-03.94-01 - Flachbandkabel, IDC-Buchse auf IDC-Buchse, 6 -polig, 3.94 ", 100.1 mm, 1.27 mm, Tiger Eye FFSD