Produkte > SAMTEC INC. > FFSD-03-S-03.88-01
FFSD-03-S-03.88-01
FFSD-03-S-03.88-01 Samtec Inc.
ffsd.pdf
Hersteller: Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Cable
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.323' (98.55mm, 3.88")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-03-S-03.88-01 Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE, Packaging: Bulk, Connector Type: Socket to Cable, Contact Finish: Gold, Color: Gray, Ribbon, Length: 0.323' (98.55mm, 3.88"), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Number of Rows: 2, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Cable Termination: IDC, Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm), Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm).