Produkte > SAMTEC > FFSD-04-D-12.00-01
FFSD-04-D-12.00-01
FFSD-04-D-12.00-01 SAMTEC
ffsd-mkt.pdf ffsd.pdf
Hersteller: SAMTEC
Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 30AWG
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Cable/adapter structure: both sides; IDC socket
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Number of cores: 8
Number of pins: 2x 8
Cable length: 304.8mm
Cable structure: 8x30AWG
Insulation colour: grey
Shield structure: unshielded
Contact plating: gold-plated
Manufacturer series: Tiger Eye™
Cable length - inch: 12"
Plating thickness: 10µm
Core diameter: 30AWG
Contact material: beryllium copper
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-04-D-12.00-01 SAMTEC
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 30AWG, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Cable/adapter structure: both sides; IDC socket, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Number of cores: 8, Number of pins: 2x 8, Cable length: 304.8mm, Cable structure: 8x30AWG, Insulation colour: grey, Shield structure: unshielded, Contact plating: gold-plated, Manufacturer series: Tiger Eye™, Cable length - inch: 12", Plating thickness: 10µm, Core diameter: 30AWG, Contact material: beryllium copper.
Weitere Produktangebote FFSD-04-D-12.00-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFSD-04-D-12.00-01 FFSD-04-D-12.00-01 Hersteller : Samtec ffsd-07-s-05.pdf Cable Assembly 0.304m 30AWG 1.27mm 8 to 8 POS IDC Connector to IDC Connector F-F TIGER EYE™ Bulk
Produkt ist nicht verfügbar