Produkte > SAMTEC > FFSD-04-S-10.00-01
FFSD-04-S-10.00-01
FFSD-04-S-10.00-01 Samtec
ffsd-2854094.pdf
Hersteller: Samtec
Ribbon Cables / IDC Cables .050" Low Profile Tiger Eye IDC Ribbon Cable Assembly
auf Bestellung 114 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-04-S-10.00-01 Samtec
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE, Packaging: Bulk, Connector Type: Socket to Cable, Contact Finish: Gold, Color: Gray, Ribbon, Length: 0.833' (254.00mm, 10.00"), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8, Number of Rows: 2, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Cable Termination: IDC, Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm), Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Cable
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.833' (254.00mm, 10.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)