Produkte > SAMTEC INC. > FFSD-05-D-08.30-01-N
FFSD-05-D-08.30-01-N
FFSD-05-D-08.30-01-N Samtec Inc.
ffsd.pdf
Hersteller: Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Packaging: Bulk
Features: Polarizing Key
Connector Type: Socket to Socket
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.692' (210.82mm, 8.30")
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-05-D-08.30-01-N Samtec Inc.
Description: .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE, Packaging: Bulk, Features: Polarizing Key, Connector Type: Socket to Socket, Contact Finish: Gold, Color: Gray, Ribbon, Length: 0.692' (210.82mm, 8.30"), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Cable Termination: IDC, Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm), Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm).