Produkte > SAMTEC > FFSD-05-D-10.00-01-N-R
FFSD-05-D-10.00-01-N-R
FFSD-05-D-10.00-01-N-R SAMTEC
ffsd-mkt.pdf ffsd.pdf
Hersteller: SAMTEC
Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 254mm
Manufacturer series: Tiger Eye™
Contact plating: gold-plated
Insulation colour: grey
Version: polarisation key; reversed
Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors
Shield structure: unshielded
Plating thickness: 10µm
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Cable length: 0.254m
Number of pins: 2x 10
Number of cores: 10
Cable structure: 10x30AWG
Cable length - inch: 10"
Core diameter: 30AWG
Contact material: beryllium copper
Cable/adapter structure: both sides; IDC socket
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-05-D-10.00-01-N-R SAMTEC
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC socket,both sides; 254mm, Manufacturer series: Tiger Eye™, Contact plating: gold-plated, Insulation colour: grey, Version: polarisation key; reversed, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Shield structure: unshielded, Plating thickness: 10µm, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Cable length: 0.254m, Number of pins: 2x 10, Number of cores: 10, Cable structure: 10x30AWG, Cable length - inch: 10", Core diameter: 30AWG, Contact material: beryllium copper, Cable/adapter structure: both sides; IDC socket.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Features: Polarizing Key, Reverse Wiring
Connector Type: Socket to Socket, Reversed
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.833' (254.00mm, 10.00")
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)