Produkte > SAMTEC > FFSD-05-D-11.00-01-N
FFSD-05-D-11.00-01-N
FFSD-05-D-11.00-01-N SAMTEC
ffsd-mkt.pdf ffsd.pdf
Hersteller: SAMTEC
Category: Cables IDC
Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC,both sides; 279.4mm; 11"
Insulation colour: grey
Version: polarisation key
Plating thickness: 10µm
Tape pitch: 0.64mm
Contacts pitch: 1.27mm
Cable length: 279.4mm
Number of cores: 10
Cable structure: 10x30AWG
Cable length - inch: 11"
Cable/adapter structure: both sides; IDC
Contact plating: gold-plated
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFSD-05-D-11.00-01-N SAMTEC
Category: Cables IDC, Description: Ribbon cable with IDC connectors; IDC,both sides; 279.4mm; 11", Insulation colour: grey, Version: polarisation key, Type of connection cable: ribbon cable with IDC connectors, Shield structure: unshielded, Plating thickness: 10µm, Tape pitch: 0.64mm, Contacts pitch: 1.27mm, Cable length: 279.4mm, Number of cores: 10, Cable structure: 10x30AWG, Cable length - inch: 11", Cable/adapter structure: both sides; IDC, Contact plating: gold-plated.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Polarizing Key
Connector Type: Socket to Socket
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.917' (279.40mm, 11.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector: 0.050" (1.27mm)