Produkte > LEMO > FGA.0K.307.CLAC50Z
FGA.0K.307.CLAC50Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: A
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.181" ~ 0.197" (4.60mm ~ 5.00mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGA.0K.307.CLAC50Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 7, Orientation: A, Shell Size - Insert: 307, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.181" ~ 0.197" (4.60mm ~ 5.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGA.0K.307.CLAC50Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGA.0K.307.CLAC50Z Hersteller : PEI-Genesis Description: LKP KeyA 7C CHR 5.0mm C BR