Produkte > ONSEMI > FGA25S125P
FGA25S125P
FGA25S125P onsemi
fga25s125p-d.pdf
Hersteller: onsemi
Description: IGBT 1250V 50A 250W TO-3PN
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.35V @ 15V, 25A
Supplier Device Package: TO-3PN
IGBT Type: Trench Field Stop
Gate Charge: 204 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 50 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1250 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 75 A
Power - Max: 250 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGA25S125P onsemi
Description: IGBT 1250V 50A 250W TO-3PN, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.35V @ 15V, 25A, Supplier Device Package: TO-3PN, IGBT Type: Trench Field Stop, Gate Charge: 204 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 50 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1250 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 75 A, Power - Max: 250 W.