Produkte > LEMO > FGG.00.304.CLAD35Z
FGG.00.304.CLAD35Z
FGG.00.304.CLAD35Z LEMO
FGG.00.304.CLAD35Z.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors plug 4 cts c-col
auf Bestellung 55 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.00.304.CLAD35Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)