Produkte > LEMO > FGG.00.306.CLAD35Z
FGG.00.306.CLAD35Z
FGG.00.306.CLAD35Z LEMO
FGG.00.306.CLAD35Z.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 00; plug; male; PIN: 6; soldering; for cable
Manufacturer series: 00
Connector variant: for strain relief
Locking system: external bayonet; push-pull
Mechanical mounting: for cable
IP rating: IP50
Kind of connector: male
Connector: plug
Wire cross-section: 0.09mm2
Cable external diameter: 2.8...3.5mm
Current rating: 1.5A
Number of pins: 6
Electrical mounting: soldering
Polarisation: G
Type of connector: circular
Spatial orientation: straight
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.00.306.CLAD35Z LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.00.306.CLAD35Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.00.306.CLAD35Z Hersteller : LEMO Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)