Produkte > LEMO > FGG.0B.302.CLAD42Z
FGG.0B.302.CLAD42Z
FGG.0B.302.CLAD42Z LEMO
FGG.0B.302.CLAD42Z.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 23 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.302.CLAD42Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 242 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FGG.0B.302.CLAD42Z Hersteller : LEMO FGG.0B.302.CLAD42Z.pdf Conn Circular M 2 POS Solder ST Cable Mount 2 Terminal 1 Port