Produkte > LEMO > FGG.0B.302.CLAD52Z
FGG.0B.302.CLAD52Z
FGG.0B.302.CLAD52Z LEMO
FGG.0B.302.CLAD52Z-20130325142418261.PDF
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 0B; plug; male; PIN: 2; soldering; for cable
Type of connector: circular
Manufacturer series: 0B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 2
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 10A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 4.1...5.2mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.34mm2
Polarisation: G
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.302.CLAD52Z LEMO
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 123 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 662 Stücke:
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
Verschluss: Push-Pull
isCanonical: Y
Steckverbinderüberzug: Chrom
IP-Schutzart: IP50
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 2Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Steckverbinder: Standard Circular Connector
Rundsteckverbinderkontakt: Lötstift
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelstecker
Produktpalette: 0B Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 1238 Stücke:
FGG.0B.302.CLAD52Z Hersteller : LEMO FGG.0B.302.CLAD52Z.pdf Conn Circular M 2 POS Solder ST Cable Mount 2 Terminal 1 Port
auf Bestellung 258 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4