Produkte > LEMO > FGG.0B.302.CYCD22
FGG.0B.302.CYCD22 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
FGG.0B.302.CYCD22
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.302.CYCD22 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FGG.0B.302.CYCD22
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)