Produkte > LEMO > FGG.0B.304.CLAD56
FGG.0B.304.CLAD56
FGG.0B.304.CLAD56 LEMO
FGG_0B_304_CLAD56-1845251.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 719 Stücke:
Lieferzeit 214-218 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.304.CLAD56 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0B.304.CLAD56 Hersteller : LEMO FGG.0B.304.CLAD56.pdf Conn Circular PIN 4 POS Solder ST Cable Mount 4 Terminal 1 Port
auf Bestellung 255 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)