Produkte > LEMO > FGG.0B.305.CLAD52
FGG.0B.305.CLAD52
FGG.0B.305.CLAD52 LEMO
FGG_0B_305_CLAD52-1845418.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors 5P STRT PLUG D52 COLLET
auf Bestellung 260 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.305.CLAD52 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85369010
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
Verschluss: Push-Pull
Steckverbinderüberzug: Chrom
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 5Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Steckverbinder: Rundsteckverbinder, Industrie
Rundsteckverbinderkontakt: Lötstift
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelstecker
Produktpalette: 0B Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
FGG.0B.305.CLAD52 Hersteller : LEMO FGG.0B.305.CLAD52.pdf Conn Circular M 5 POS Solder ST Cable Mount 5 Terminal 1 Port
auf Bestellung 50 Stücke:
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)