Produkte > LEMO > FGG.0B.305.CLAD52Z
FGG.0B.305.CLAD52Z
FGG.0B.305.CLAD52Z LEMO
FGG.0B.305.CLAD52Z-20130325142650131.PDF
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 0B; plug; male; PIN: 5; soldering; for cable
Type of connector: circular
Manufacturer series: 0B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 5
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 6.5A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 4.1...5.2mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.34mm2
Polarisation: G
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 204 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.305.CLAD52Z LEMO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 945 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)