Produkte > LEMO > FGG.0B.305.CYCD52Z
FGG.0B.305.CYCD52Z
FGG.0B.305.CYCD52Z LEMO
FGG_0B_305_CYCD52Z-1845420.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.305.CYCD52Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FGG.0B.305.CYCD52Z FGG.0B.305.CYCD52Z Hersteller : LEMO FGG.0B.305.CYCD52Z.pdf Description: CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FGG.0B.305.CYCD52Z Hersteller : LEMO FGG.0B.305.CYCD52Z.pdf Conn Circular M 5 POS Crimp ST Cable Mount 5 Terminal 1 Port