Produkte > LEMO > FGG.0B.306.CLAD52
FGG.0B.306.CLAD52
FGG.0B.306.CLAD52 LEMO
FGG_0B_306_CLAD52-1845182.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors PLUG CDG 6 CTS CCOL
auf Bestellung 81 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.306.CLAD52 LEMO
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)