Produkte > LEMO > FGG.0B.307.CLAD42
FGG.0B.307.CLAD42
FGG.0B.307.CLAD42 LEMO
FGG.0B.307.CLAD42.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG MALE W. CABLE COLLET
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.307.CLAD42 LEMO
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: G
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85369010
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
Verschluss: Push-Pull
Steckverbinderüberzug: Chrom
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 7Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Steckverbinder: Rundsteckverbinder, Industrie
Rundsteckverbindergehäuse: Gerader Stecker
Produktpalette: 0B Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
Rundkontakt: Lötstift
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
auf Bestellung 11 Stücke:
FGG.0B.307.CLAD42 Hersteller : LEMO FGG.0B.307.CLAD42.pdf Conn Circular PIN 7 POS Solder Cup ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port