Produkte > LEMO > FGG.0B.307.CLAD52Z
FGG.0B.307.CLAD52Z
  • FGG.0B.307.CLAD52Z
  • FGG.0B.307.CLAD52Z
FGG.0B.307.CLAD52Z LEMO
FGG.0B.307.CLAD52Z-20130325143115685.PDF
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 0B; plug; male; PIN: 7; soldering; for cable
Type of connector: circular
Manufacturer series: 0B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 7
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 2.5A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 4.1...5.2mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.09mm2
Polarisation: G
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 221 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.307.CLAD52Z LEMO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: G
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 187 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: -
Verschluss: Push-Pull
isCanonical: Y
Steckverbinderüberzug: Chrom
IP-Schutzart: IP50
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 7Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: -
Steckverbinder: Standard Circular Connector
Rundsteckverbinderkontakt: Lötstift
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelstecker
Produktpalette: 0B Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 89 Stücke:
auf Bestellung 243 Stücke:
FGG.0B.307.CLAD52Z Hersteller : LEMO FGG.0B.307.CLAD52Z.pdf Conn Circular M 7 POS Solder ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port