Produkte > LEMO > FGG.0B.309.CLAD52Z
FGG.0B.309.CLAD52Z
FGG.0B.309.CLAD52Z LEMO
FGG.0B.309.CLAD52Z-20130325143449065.PDF
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 0B; plug; male; PIN: 9; soldering; for cable; 2A
Type of connector: circular
Manufacturer series: 0B
Connector: plug
Kind of connector: male
Number of pins: 9
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 2A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 4.1...5.2mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.09mm2
Polarisation: G
Connector variant: for strain relief
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FGG.0B.309.CLAD52Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 9, Orientation: G, Shell Size - Insert: 309, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 9
Orientation: G
Shell Size - Insert: 309
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)